Konkurs Recytatorski w Northampton 2020

W III edycji Konkursu Recytatorskiego Lokomotywa – Stacja Northampton uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody:

W kategorii wiekowej do lat 5:

  • Miejsce I- Natan Żyżyński z klasy 0 – za wykonanie wiersza „Jesienny wiatr” Hanny Ożogowskiej,  w którym urzekł jury „swoją naturalną i niczym nie zestresowaną osobą, charyzmą i dodatkowymi efektami i strojem.” Jury podkreśliła „ogromną przyjemność oglądania występu”.

W kategorii wiekowej 6-8 lat: 

  •  Miejsce III – Nicola Michalska, z klasy 2, która przedstawiła utwór „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy i została nagrodzona za „dykcję, budowanie obrazu słowem, modulację oraz pewność sceniczną.” 
  •  Wyróżnienie – Maja Ożga-Zalewska („Abecadło” Juliana Tuwima) – „za ekspresję oraz przygotowanie kostiumu”.
  • Dodatkowo w tej kategorii wystąpiła Maya Goryczko lat  z wierszem „Jesień u fryzjera” Danuty Gellnerowej, która nie zdążyła zaprezentować się kategorii do lat 5. Jury doceniło Maję „za jej kostium oraz piękną opowieść a przede wszystkim za odwagę i wytrwałość.”

W kategorii wiekowej 9-15 lat:

  • Miejsce II – Tristan Olesiak z klasy 6 „za zabawę tekstem i głosem, niebagatelną osobowość sceniczną, naturalny podział na role oraz pewność siebie” podczas recytacji wiersz pod tytułem „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry.

Wielkie gratulacje dla wszystkich za odważne występy na scenie i piękną interpretację wybranych wierszy. Do zobaczenia za rok.