Project Polska is a community led organisation, aimed at Polish diaspora residing across Leicestershire. Project Polska’s prime objectives are to empower members of the Polish community, as well as to provide them with opportunities and possibilities. We work with individuals to build up their resilience and help the community to develop assets and resources. Collaboration and co-production communication, play an important role in our work and relationships. The Project places particular emphasis on building sustainable relationships between members of Polish community and local agencies.

Klub Nauczyciela (KN) zrzesza nauczycieli polonijnych. Jego celem jest rozwijanie kompetencji zawodowych oraz umożliwienie wymiany doświadczeń zawodowych. Klub działa od września 2018 roku, nauczyciele spotykają się regularnie, niemal w każdy wtorek i w środę, na szkoleniach online.

Turning Point
Pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu i narkotyków

Telefon: 0330 303 6000 (biuro w języku angielskim), 07929762306 (Patrycja – w języku polskim)

Richmond Fellowship Life Links i Partnerzy Organizacja charytatywna zajmująca się zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem. Life Links dokłada wszelkich starań, aby udzielić wsparcia osobom, które go potrzebują. Ich pomoc jest dostępna dla wszystkich nawet dla osób, które słabo posługują się językiem angielskim. Ich główna usługa, są sesje 1 na 1, w których pracownik wsparcia pomaga wam poprawić swoje samopoczucie. Wspólnie ustalacie, co jest problemem, nad którym chcielibyście pracować i tworzycie strategie, które mogą pomoc ten problem rozwiązać. Organizacja nie oferuje terapii, pomaga rozwinąć mechanizmy radzenia sobie, stosując praktyczne i indywidualne podejście. Jeśli nie jesteś zainteresowany sesjami 1 na 1, możesz uzyskać informację o innych serwisach w Leicester i okolicach, poprzez darmowa linie informacyjna dostępna między 9.00 a 17.00. Pracownicy linii poza udzieleniem werbalnych lub pisemnych informacji, mogą również skontaktować się z wybranym serwisem w waszej spawie. Dodatkowo Life Links organizuje warsztaty oraz grupy wsparcia o różnej tematyce. W niedalekiej przyszłości powstanie grupa dla Polskich kobiet dotyczącą dobrego samopoczucia (well-being) oczywiście prowadzona w języku polskim. Dla osób nie radzących sobie z językiem angielskim dostepna jest możliwość obecności tlumacza podczas sesji lub praca z jednym z naszych polskojezycznych pracowników. Sesje odbywaja sie w naszym biurze lub w dogodnej placówce pubilcznej i skupiają sie na praktycznych metodach radzenia sobie z trudnościami i objawami stresu, depresji lub innych problemów emocjonalnych i psychicznych. Można się z nami skontaktowa osobiście, telefonicznie lub odwiedzajac nasza stronę internetową: https://www.richmondfellowship.org.uk/ Serwis jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w Leicester, Wigston, Oaby i Blably.   Po więcej informacji proszę dzwonić pod darmowy numer 08000234575. Jeśli mieszkasz w innej okolicy, nasi partnerzy oferują podobna pomoc:  Osoby mieszkające w Harborough mogą skontaktować się z VASL po numerem : 01858 411383 Wszystkie inne rejony Leicestershire są obsługiwane przez Mental Health Matters, z którym można się skontaktować pod numerem: 0300 3230 189 Organizacja Samaritans oferuje całodobową darmowy telefon wsparcia dla osób, które borykają się z różnymi problemami natury psychologicznej, pod numerem 116 123.